Писанку вважають зразком декоративно-прикладного мистецтва, яка є чи не найголовнішим символом Великодня. А колись її вважали магічною річчю. Ми ще багато чого не знаєм про барвисте яйце, попри те, що зараз чимало проводять досліджень орнаменту писанок.
2 травня в будинку культури села Яблуниця керівник мистецької студії «Писанка» при Яблунецькій школі, розробниця власної програми роботи писанкарів, лауреат багатьох конкурсів і премій, співавтор книг та посібників Вережак Ганна Миколаївна організувала свято «Котилася писанка з гори на долину, прикотилася писанка до нас на гостину», на яке було запрошено керівників будинків культури Конятинської ОТГ, творчі колективи та юних писанкарів шкіл громади.
З метою прищепити підростаючому поколінню любов до рідних традицій, виявити красу Гуцульщини в писанці Ганна Миколаївна провела майстер-клас розпису гуцульської писанки, на якому розкрила розмаїття візерунків писанок, історію та традиційні релігійні обряди, пов'язані з писанкарством, ознайомила зі знаками-символами на писанках, символічним значенням кольору. Діти із захопленням проводили писачком по білому яйці, кожний вкладав частиночку себе в кожну лінію, в кожну квіточку, старався щоб його писанка була найкращою.
На цьому святі активну участь взяли учні Самаківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів під керівництвом педагога-організатора Паучек Марії Дмитрівни та художнього керівника Мацьопи Володимира Петровича, які представили композицію "Зустріч весни в горах".
Comments